Menu

Oczy zwierciadłem duszy

Oczy - malujemy je maskarą, cieniami do powiek, kredkami różnego rodzaju, podkręcamy zalotką, regulujemy i farbujemy brwi, nosimy kolorowe i powiększające źrenice soczewki, przedłużamy rzęsy, a nawet robimy plastykę powiek, czy podniesienie za pomocą botoxu.

Dlaczego tak wiele czasu poświęcamy oczom? Dwóm, małym organom naszego ciała? Odpowiedź jest prosta :), chcemy aby nasze oczy były duże, ładne i widoczne. No tak, proste prawda? A teraz zadam pytanie: Dlaczego chcemy aby były duże? No właśnie... Część z was zapewne wie, jeśli nie to wam podpowiem. 

Psychologowie udowodnili, że osoby mające duże oczy są postrzegane jako ładniejsze i młodsze. Widzieliście zapewne słodkie bobasy w reklamach, czy Kota ze "Shreka"? Co ich łączy? Duże oczy, które sprawiają, że "obiekt" wydaje się atrakcyjny, słodki i niewinny. Pamiętam jak sama złapałam się na ten trik oglądając dwa zdjęcia tej samej kobiety. Profesor prosił o wskazanie, na którym zdjęciu kobieta wygląda atrakcyjniej. Każdy ze studentów wybrał to samo zdjęcie, ale za nic nie byliśmy w stanie stwierdzić dlaczego. I cóż okazało się, że na jednym ze zdjęć pani miała powiększone źrenice...

Dlatego też, tak dużą wagę poświęcamy swoim oczom, które są nie tylko zwierciadłem naszej duszy, ale i tym, jak nas postrzegają inni.


No dobrze, teraz przejdźmy do konkretów:). O ile w Polsce koncentrujemy się na zwiększaniu długości rzęs, czy podkreślaniu oczu cieniami lub eyelinerem, tak w Azji popularne są dodatkowo inne metody. Azjaci wszak mają nisko osadzone powieki, przez co ich oczy wydają się mniejsze. Przedstawię wam parę gadżetów, które są tam popularne.

Powiększacz powiek


To małe urządzonko o dość dziwnej nazwie jest niczym innym, jak podwijaniem górnej powieki, w celu wytworzenia "zagłębienia", przez co oko wydaje się być bardziej otwarte. Brrr...

Naklejany eyeliner


Naklejka, tatuaż na powiekę. Ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla osób, którym drży ręka i nie potrafią narysować idealnej kreski. Zastanawiam się tylko nad wytrzymałością kleju...


Moje metody na duże oczy:) 

Prawdę powiedziawszy mam dość duże oczy, jednak staram się je dodatkowo podkreślać. Moim zdaniem przy normalnej, nieopadającej powiece, wystarczy zadbać o rzęsy, brwi i ładny makijaż a wtedy oczy będą wyglądać na większe i ładniejsze.


Revitalah Advanced, czyli moje odkrycie roku dla pięknych rzęs.Opis producenta:

 • Odżywka sprawia, że rzęsy stają się spektakularnie dłuższe, grubsze i piękniejsze w rekordowym czasie. W niezależnych badaniach klinicznych 90% osób stwierdziło, że ich rzęsy wyglądają lepiej, a 97% badanych osób stwierdziło poprawę wyglądu swoich rzęs już w ciągu 3 tygodni zastosowania RevitaLash®Advanced. RevitaLash®Advanced jest odpowiedzią na marzenia kobiet o pięknych i długich rzęsach w postaci kosmetyku o łatwej aplikacji .
Moje wrażenia:

 • Używam odżywki od około 5 miesięcy. W tym czasie zauważyłam duży wzrost rzęs a dowodem na to jest fakt, iż wszystkie koleżanki pytały się, gdzie przedłużam rzęsy:)Plusy:

 • Pięknie wydłuża rzęsy
 • Efekt nie zmniejsza się po długotrwałym stosowaniu 


Minusy:

 • W początkowym etapie może podrażniać powieki
 • Wysoka cena

Ocena:
5/5


L`Biotica, Regenerujący krem do rzęsOpis z wizaz.pl:
 • Rzęsy, tak samo jak włosy i paznokcie, narażone są na działanie szkodliwych czynników, które powodują, iż stają się one słabe i kruche. Krem do regenerujący do rzęs został opracowany, aby je odżywiać i odnawiać oraz przywracać ich naturalne piękno. Jest to jedyny na polskim rynku kosmetycznym krem do rzęs oparty na naturalnych składnikach, który sprzyja wzrostowi rzęs. Może być on stosowany bez ograniczeń, także przez osoby noszące soczewki kontaktowe. Nie jest szkodliwy, nie drażni nawet bardzo wrażliwych oczu. Jego kremowa konsystencja i specjalny aplikator umożliwiają precyzyjne nałożenie preparatu. Widoczne efekty uzyskuje się już po 30 dniach stosowania.


Moje wrażenia:
 • Stosuję odżywkę od miesiąca, na przemian z Revitalash. Zauważyłam zaciemnienie włosków. Nie wiem, czy działa na porost, ponieważ stosuję z innym produktem...
Plusy:
 • Nie podrażnia
 • Przyciemnia rzęsy
 • Cena

Minusy:
 • Nie wiem czy działa na porost rzęs, nie stosowałam póki co samodzielnie
Ocena 
4/5

Moje oczy:)

Z maskarą Max Factor Masterpiece + Żel do Brwi Onyx Bell, + Cień do powiek IsaDora

Bez maskary
2 komentarze :

Moje cuda i niecuda © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka