Menu

Azjatycki sposób na zdrowie - śpij na ziarnach!

Około 8 lat temu zaczęłam cierpieć na bóle kręgosłupa szyjnego. Pojawiały się dość często, co parę dni, utrudniały normalne funkcjonowanie. Czułam się zmęczona i łykałam środki przeciwbólowe. Wizyta u ortopedy skończyła się zaleceniem kupna poduszki ortopedycznej...Zaczynałam od "zwykłej" poduszki ortopedycznej za około 40 zł a skończyłam na specjalistycznej za ponad 200 zł.
Niestety, ale wszystkie te wynalazki bardziej mi szkodziły, niż pomagały. Szyja i głowa bolała coraz bardziej, więc pozbyłam się poduszek, robiłam lekkie ćwiczenia i czekałam na "cud".
Taki "cud" pojawił się niedługo później, zupełnym przypadkiem. Bliscy, którzy wrócili z Japonii powiedzieli, że spali na specjalnych matach, na podłodze co zapewniało twarde podparcie dla kręgosłupa. Nie mieli zwykłych poduszek, tylko wypełnione gryką i gorczycą.
Poduszki zazwyczaj zawierają w 100% łuskę gryki lub są mieszane 80% łuska gryki + 20% ziaren gorczycy. Łuska gryki stosowana jest na Dalekim Wschodzie od stuleci do wypełniania materacy i poduszek.
Co mają dawać takie poduszki zawierające łuskę gryki?
- Dostosowują się do kształtu ciała, pozwalając na prawidłowe ułożenie podczas snu. Odpowiednio podpierają głowę i szyję, odciążając kręgosłup.
- Pomagają poprawić jakość snu.
- Mają właściwości antyodleżynowe.
- Przeciwdziałają poceniu się i łagodzą choroby skórne. Łuska gryki zawiera w składzie chemicznym kompleks ligninowo - celulozowy, dzięki czemu wchłania wilgoć, a poduszka jest nadal chłodna i nie nagrzewa się do temperatury ciała.
- Są antyalergiczne, antyastmatyczne, działają antystresowo (dzięki zawartości tanin). Taniny hamują namnażanie się roztoczy i bakterii. Przez ciepło wytwarzane przez ciało, łuski gryki uwalniają cząsteczki taniny, czyli środka bakteriobójczego i rutyny, która pobudza układ odpornościowy. Tanina i rutyna wytwarzają promieniowanie jonizujące ujemne, które  chroni cialo przed promieniowaniem wytworów cywilizacji.
- Poprawiają krążenie krwi, zmniejszają napięcie mięśni.
Pomagają przy wielu schorzeniach:
-reumatycznych, chorobach stawów, bólach mięśni przykręgosłupowych, zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa, dyskopatii, bólach korzonków, wzmożonym napięciu mięśni w chorobach neurologicznych, nerwobólach, itp.
Dodatek gorczycy pomaga zaś w:
- łagodzeniu bólu reumatycznego, zwyrodnieniowego, stawów, mięśni otyłości, astmie, miażdżycy, nadciśnieniu i niedociśnieniu, bólach i zawrotach głowy, nerwobólach, zmianach prostaty, obrzękach, łuszczycy, bezsenności. Wpływa korzystnie przy podatności do zachorowań na: choroby serca, wątroby, nerek, żołądka, depresjach, nowotworach, zapobiega nadmiernemu poceniu się.
Opis na podstawie strony http://sklep.sekretyzdrowia.pl.
Moje doświadczenia:
Kupiłam poduszkę mieszaną. Pierwsze dwie noce musiałam przyzwyczaić się do wypełnienia oraz czekałam aż zniknie specyficzny, ziarniany zapach. Głowa i kręgosłup przestały mnie dość szybko boleć, lepiej śpię i nie przetłuszczają mi się tak mocno włosy jak dotychczas.
Wymieniam poduszki co 2,3 lata a używam od około 7. Od tej pory nie bolał mnie kręgosłup szyjny chyba ani razu :)
Polecam wam ziarenka do spania!

9 komentarzy :

 1. Jeju, a ja tez mam bóle kręgosłupa szyjnego , tak mnie czasami głowa boli, że nie mogę wytrzymać... Muszę kupić taką poduszkę. Dzięki za ten wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aniu czy poduszki kupujesz z tej strony co podałaś?

  OdpowiedzUsuń
 3. Od nich kupowałam w 2009 roku, później przez Allegro, ale sprawdziłam, że tamci sprzedawcy nie mają obecnie w ofercie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam tę poduszkę! Po niej nigdy nie mam problemów z bólem karku. Polecam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za odpowiedź. :) W takim razie popatrzę na allegro i inne sklepy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też chcę taką poduszkę! Mój biedny kręgosłup mówi Ci dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam nadzieję, że będziecie zadowolone. Ja muszę przy okazji przyjrzeć się materacom żeby złagodzić bóle lędźwiowe.

  OdpowiedzUsuń
 8. Poduszki zamówione. Ania, Ty to masz dar przekonywania. :)

  OdpowiedzUsuń

Moje cuda i niecuda © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka